Karolina Kardasz

Jestem Karola. Jestem położną domową w zespole Home Born Baby, położną Domu Narodzin Swissmed oraz Doulą.

Już prawie 18 lat trwam w nieustannej miłości do położnictwa, które jest moją pasją i misją. Ciągle szukam dróg rozwoju i samodoskonalenia. Dla mnie to najpiękniejszy zawód świata, nie wyobrażam sobie siebie w innej pracy – po prostu, jestem położną.
„Nowe Życie powstaje z miłości i w miłości powinno przychodzić na świat” – to słowa, które prowadzą mnie w pracy i nadają sens moim działaniom.

Od 2011 w ramach indywidualnej praktyki zawodowej prowadzę w Gdańsku Szkołę Rodzenia Majka.

Rok 2017 to początek nowej drogi zawodowej. Od tego momentu przyjmuję porody w domowym zaciszu. Od tego czasu na moje ręce przyszło na świat ponad 300 noworodków dobrze urodzonych w domu. Od tego momentu towarzyszy mi jeszcze większa odpowiedzialność, dzięki temu mam jeszcze większą siłę i determinację do poszerzania swoich kompetencji. To wszystko daje mi ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim uczy, że pokora w moim zawodzie musi iść zawsze w parze z wiarą w moc kobiecego ciała. Od 2020 roku porody przyjmuję w asyście Kasi Złowockiej jako zespół Home Born Baby.

Wiedząc, jak Wielkim Cudem są narodziny dziecka, w mojej pracy bardzo ważne jest wyczucie, holistyczne i indywidualne podejście do każdej osoby, która w procesie porodu uczestniczy. Wszystko to, aby zapewnić jak najlepsze narodziny małego człowieka, zobaczyć radość i zadowolenie kobiet, które wkraczając w nowy etap życia, odkrywają w sobie pokłady „drzemiących” sił. Dobry, godny poród to zdrowe dziecko, zdrowa kobieta i szczęśliwi rodzice. Ilekroć przyjmuję Nowe Życie na świat, zawsze czuję to samo – przepełnia mnie radość, świat się zatrzymuje – sacrum – a ja roztkliwiam się nad tajemnicą, w której widzę Boży Palec

Dzięki zaufaniu, jakim zostałam obdarzona, w roku 2019 otrzymałam tytuł „Położna na medal”. Z kolei w roku 2020 i 2022 zostałam uhoronowana tytułem „Anioła Rodzić po Ludzku” – te nominacje oraz głosy kobiet, są dla mnie ogromnym wyróżnieniem.

Na co dzień jestem żoną i mamą. To dwie najważniejsze role w moim życiu.

Home Born Baby Domowe Narodziny Trójmiasto i okolice

Kasia Złowocka

Jestem Kasia.

Prywatnie – żona, mama czwórki dorosłych już dzieci, babcia dwóch wnuków – szczęśliwa!

Zawodowo – wiele lat temu, gdy wybrałam zawód Położnej przyświecała mi misja: „Być dla kobiety pomocą i wsparciem”. W tamtych latach położnictwo wyglądało zupełnie inaczej – brak osoby towarzyszącej, cały porod w pozycji leżącej – to tylko ułamek ówczesnej sytuacji. Realizacja mojej misji na sali porodowej miała obraz „odbierania” porodu i to dosłownie!

W czasie długiej zawodowej przerwy, spowodowanej sytuacją rodzinną, moja misja przekształciła się w szeroko rozumiane wsparcie bliskich mi kobiet.

W 2017 roku postanowiłam zostać Doulą i weszłam na nowo w „położniczy” świat. Zaczęłam towarzyszyć kobietom w porodach szpitalnych. Zdobywałam wiedzę  i doświadczenie oraz odkrywałam krok po kroku moc, siłę i sprawczość kobiety w naturalnym procesie porodu oraz rolę osoby wspierającej.

Dzisiaj moją pasją jest holistyczne podejście do procesu porodu i bezwarunkowe, pełne empatii wsparcie kobiety, a także ojca dziecka w tym wydarzeniu.

Z radością mogę to realizować, przygotowując pary do świadomego porodu. Od początku 2020 roku działam jako asysta Położnej Domowej – Karoliny Kardasz – współtworząc zespół Home Born Baby oraz jako asysta porodowa w Domu Narodzin Swissmed.