Rekomendacje

Więcej rekomendacji i opinii na portalu trojmiasto.pl

„Karolina była najpierw naszą przewodniczką w szkole rodzenia, a potem towarzyszyła nam w domowym porodzie. W jednej i drugiej roli spisywała się fantastycznie! Bardzo prosto i jednocześnie pomysłowo opowiadała o rozwoju dziecka w łonie mamy, o porodzie, połogu i pielęgnacji niemowlaka. Nigdy nie bywała dogmatyczna – podążała za nami, przyszłymi rodzicami, chętnie odpowiadając na pytania i wskazując alternatywne drogi postępowania. Przez cały czas czuliśmy, że chce dla nas i naszego dziecka, jak najlepiej, ale rozumie i akceptuje fakt, że ostateczne decyzje należą do nas. Dzięki jej wsparciu zredagowaliśmy plan porodu i wybraliśmy szpital, w którym, gdyby zaszła taka potrzeba, chcieliśmy rodzić. A już w trakcie porodu bardzo użyteczne okazały się techniki oddychania, których nauczyła mnie wcześniej i świetne pomysły na łagodzenie bólu. Pamiętała, by w trakcie przedłużającej się akcji porodowej zachęcić mnie do wypicia czegoś, by powiedzieć, jak świetnie sobie radzę. Była z nami w sposób, który rodzącej mamie pomagał przezwyciężyć niemoc i dać z siebie jeszcze trochę, a tacie zapewnić potrzebne wsparcie.”

Agnieszka i Tomek

„Zdecydowanie polecamy wszystkim przyszłym rodzicom szkołę rodzenia Majka. Karolina (prowadząca zajęcia) podchodzi do każdego bardzo indywidualnie, udzieli wszystkich niezbędnych porad i przygotuje na przyjście maluszka na świat. Świetnie wytłumaczyła zarówno fizyczne jak i psychologiczne aspekty porodu i nowego życia z maluszkiem. Zajęcia dały nam wszystkie niezbędne informacje, i do tej pory utrzymujemy kontakt z Karoliną, która służy dobrą radą:)”

Kasia, Łukasz i nasz Jasiu

„Zdecydowanie polecam zajęcia z Karoliną! Mnie przygotowywała indywidualnie i towarzyszyła mi przy porodzie. Od pierwszego spotkania wiedziałam, że chcę rodzić właśnie z nią, bo oprócz świetnego przygotowania merytorycznego jest po prostu ciepłą i pogodną osobą. Zaufałam jej wiedzy i doświadczeniu i zdałam się tylko na nią, dzięki czemu ciąża przebiegła bezstresowo a sam poród (jak na poród) szybko i bez problemów:) Ćwiczenia, które pokazywała mi na bieżąco oraz świadomość, że jestem „w dobrych rękach” bardzo mi pomogły, wiedziałam, że o nic nie musze się martwić i mogłam skupić się na tym co było najważniejsze w danej chwili. Życzę każdej Młodej Mamie, żeby TEN DZIEŃ mogła wspominać tak jak ja, tylko z uśmiechem. A Karolina na pewno w tym pomoże;)”

Emilia

„Szczerze polecam szkołę rodzenia Majka wszystkim kobietom oczekującym dziecka. Zajęcia prowadzone są przez położną – panią Karolinę – osobę bardzo doświadczoną, przygotowaną, która na bieżąco się doszkala, a przede wszyskim – sama jest młodą mamą. Dla pani Karoliny przygotowywanie kobiet do porodu nie jest tylko pracą – jest wielką pasją. Wszystkie zajęcia są szczegółowo zaplanowane, uczestnicy dostają skrypty do domu, do których zawsze można powrócić (ja sama zabrałam je na porodówkę, by radzić sobie lepiej z pojawiającymi się zwiastunami porodu). Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach, co sprzyja dyskusjom, dzieleniu się swoimi obawami i zadawaniu pytań niekiedy bardzo intymnych. Zajęcia składały się zarówno z teorii jaki z praktyki – nie tylko ćwiczone były techniki oddechowe, ale również pozycje pierwszej i drugiej fazy porodu (bardzo przydała mi się ta wiedza podczas mojego porodu). Pani Karolina zna realia gdańskich szpitali i kładzie nacisk na świadomy poród w poszanowaniu praw kobiety rodzącej. Dzięki temu ja i mąż wiedzieliśmy, czego możemy wymagać podczas naszego porodu i na co zgadzać się nie musimy. Z czystym sumieniem polecam szkołę rodzenia Majka.”

Zadowolona młoda mama