Zajęcia indywidualne

Jeśli Wasza ciąża jest zagrożona lub nie macie potrzeby/możliwości wzięcia udziału w grupowej szkole rodzenia albo spodziewacie się kolejnego dziecka, a chcecie świadomie przygotować się do porodu i okresu połogu to… indywidualna opcja spotkań jest dobrym wyborem.

To Wy decydujecie gdzie, kiedy i o której godzinie chcecie się spotkać.
To Wy wybieracie tematykę naszej wizyty.

Zapraszam do indywidualnego spotkania w Waszym domu. Na spotkaniu omawiamy dokładnie wybrany przez Was temat. Zawsze jest czas na zadawanie pytań i praktykę.
Dobra atmosfera spotkań, ogromna dawka zindywidualizowanej wiedzy i doświadczenia sprawia, że 3-3,5 h wizyta pozwoli Wam dobrze przygotować się do całego okresu okołoporodowego.

Tematyka spotkań indywidualnych:

  1. Poród: porozmawiamy m.in. o: procesie Narodzin, o tym kiedy jechać do szpitala, jak spakować torbę do porodu, o przygotowaniu ciała, krocza i mięśni dna miednicy do porodu, bólu porodowym, porodzie aktywnym, metodach naturalnych i farmakologicznych w łagodzeniu bólu porodowego, roli osoby towarzyszącej, napiszemy plan porodu i stworzymy pomocną mapę Waszego porodu.
  2. Połóg: omówimy m.in. fizjologiczny i psychologiczny aspekt przebiegu okresu poporodowego, stworzymy „pomocną dłoń”, zadbamy o Wasz komfort w planowaniu okresu po porodzie, nauczymy się ćwiczeń usprawniajacych ciało w połogu.
  3. Karmienie noworodka: opowiemy m.in. o karmieniu piersią i możliwościach alternatywnego dokarmiania noworodka, poćwiczymy technikę przystawiania noworodka do piersi, omówimy wskaźniki skutecznego karmienia oraz sposoby radzenia sobie w czasie ewentualnych kryzysów laktacyjnych.
  4. Opieka nad noworodkiem: będziemy przede wszystkim dużo ćwiczyć – przewijanie, kąpanie, pielęgnację i całą obsługę noworodka. Opowiemy sobie także o rozwoju noworodka i metodach jego stymulacji oraz ewentualnych problemach pielęgnacyjnych.

Zapraszam!