SZKOŁA RODZENIA "MAJKA"

KAROLINA KARDASZ POŁOŻNA DOULA

501 262 980

Poznajmy się

Karolina i Majka

Karolina Kardasz

Mgr położnictwa, Doula, instruktor w Szkole Rodzenia Majka, nauczyciel metod rozpoznawania płodności, wykonuje masaże klasyczne dla kobiet w ciąży.

Jestem żoną i mamą. Mam najpiękniejszy zawód na świecie - jestem położną. Pracuję na sali porodowej w Szpitalu Specjalistycznym na Zaspie

Mój zawód to moja pasja, którą wciąż rozwijam.

Doulowanie to moja misja, której priorytetem jest godny poród mojej rodzącej.

Jako położna pragnę kojarzyć się z wyczekiwaniem, wsparciem fizycznym i duchowym rodzącej oraz służyć wiedzą i doświadczeniem. Jako pracownik szpitala nie byłam w stanie dać tego wszystkiego każdej rodzącej, Zawsze byłam i jestem niepokorną położną. Wymagam od siebie czegoś więcej bo tylko wtedy czuję, że to co robię ma sens. Mój poród i macierzyństwo oraz inne doświadczenia życiowe otworzyły mi oczy. Dzięki wspaniałym położnym, doulom i oczywiście rodzącym kobietom, które spotkałam na mojej drodze czuję, że nie stoję w miejscu, a to co robię jest ważne. Porody naturalne, domowe odmieniły mnie jako położną.

Jako doula jestem cierpliwym towarzyszem, pomocną dłonią, dobrym słowem, ulgą i pocieszeniem w trudnych momentach porodu. W to co robię wkładam całe moje serce, gdyż tylko pełne zaangażowanie daje cudowne „owoce”. Moimi owocami jest radość i zadowolenie kobiet, które weszły w nowy etap życia w sposób w pełni świadomy i z wiarą w siły w nich drzemiące. Dla mnie doulowanie to kroczenie za rodzącą, bycie tuż obok, na wyciągnięcie ręki. To wspieranie i pomoc, wtedy, kiedy tylko ona tego potrzebuje. Taka posługa daje mi ogrom satysfakcji, a każde zaproszenie do Cudu Narodzin uczy mnie coraz bardziej pokory i cierpliwości.

Tak na co dzień oddaję się najważniejszej roli w moim życiu – MACIERZYŃSTWU. Dzięki mojej Majeczce wiem że każdy dzień muszę przeżyć najpiękniej jak potrafię – pozytywnie. W wolnych chwilach oddaję się swoim innym pasjom - maluję, tańczę i jeżdżę na rowerze. Uwielbiam wspinaczki górskie – góry dodają mi energii do działania.

Moje marzenia:

  • Chciałabym, żeby polskie kobiety mogły godnie rodzić, ponieważ Nowe Życie powstaje z miłości i w miłości powinno przychodzić na świat.
  • Aby kiedyś lekarze, położne, pielęgniarki i doule stworzyły pełne szacunku relacje, dzięki czemu poprawi się opieka okołoporodowa w Polsce.

Aktualności

Trwają zapisy:

1. Trwają zapisy na styczeń 2017r. - Gdańsk Żabianka

2. Trwają zapisy na luty 2017r. - Gdańsk Morena

Zapraszamy